DIMAP V je elektrobiologický přístroj, určený pro generování   pulzních magnetických polí o nízké frekvenci. Toto pole proniká bezbolestně lidským organismem s minimem vedlejších účinků.
Magnetická pole rozšiřují cévy, zlepšují prokrvení a uvolňují hladké svalstvo, což může mít za následek snížení bolestí, zrychlení hojení a aktivaci protizánětlivé a protiotokové obranyschopnosti organismu. Dosahuje hloubkové masáže tkání a lymfatických cest při povzbuzení látkové výměny a krevního oběhu zvýšeným přívodem kyslíku do celého těla.
Zařízení se skládá z řídícího přístroje a výměnných terapeutických aplikátorů. Mikroprocesorová řídící jednotka generuje osvědčené aplikační sekvence, které tvoří základní vybavení přístroje
Přístroj je vybaven čtyřmi displeji a kontrolkami zobrazujícími stav a chybové hlášení přístroje. Komplet, který je každodenně používán v nemocnicích, lázních a rehabilitacích má velmi elegantní aplikátory, které dosahují dle zkušenosti lékařů i uživatelů vysoké účinnosti léčby.


DIMAP V2012
 
SPECIFIKACE:
DIMAP V F2 se 2 samostatnými výstupy A + B + ZDARMA frekvenční volba 1-50Hz
Novinka model 2012: 2x75 programů místo dosavadních 17. Paměť při výpadku proudu uchová veškerá nastavení. Ovládání moderní bezkontaktní klávesnicí - vysoká životnost a spolehlivost, výkonný nízkofrekvenční magnet s regulací výkonu - max. indukce 65mT, 2 nezávislé programové výstupy mg. pole = 2 x 75 programů obsahujících celé frekvenční pásmo do 50Hz, čas 5-90min., individuální nebo společné nastavování, možnost měnit parametry během aplikace, možnost připojení rozdvojek, možnost připojení výkonových aplikátorů se zvýšeným výkonem cca o 30%, urychlená náběžná doba impulsu 0,5-4ms (0,35-2,5ms), systém ochran proti přetížení, zkratu, přehřátí, statické elektřině, výpadkům sítě. Výkonný toroidní transformátor 820 VA se sníženým vyzařováním a tepelnou ochranou, kontrola připojených aplikátorů, optická indikace výstupních pulsů, řízení výkonným mikroprocesorem, akustická a optická signalizace, paměť poslední aplikace. Vhodný pro nemocnice, rehabilitace, LDN, ústavy sociální péče, domovy důchodců, fit centra... s velkým počtem pacientů.


DIMAP V F4 se 4 samostatnými výstupy A + B + C + D

Jako DIMAP V F2, zapojené 4 samostatné výstupy, 4x75 programů.
4x75 programů. Paměť při výpadku proudu uchová veškeré nastavení
.
APLIKÁTORY
DIMAP V - profesionální klinická magnetoterapie
A1H
A2H
A2H3D
A2H34 40
A3H
lůžko s posuvným aplikátorem pr.70cm
S2H
S1H 50-60-70cm
S3H 20cm
 
TM1
TM3
TM4
TM5
TM6
TM2
zádová sada
Dimap 2000 je poloprofesionální magnetoterapeutický přístroj generující pulzní magnetické pole o nízké frekvenci vhodné pro použití do menších provozoven, nebo pro kvalitní domácí terapii. Vyrobeno v ČR

insuf
Podkožní plynové injekce CO2
agnetoterapie - Insuflace oxidu uhličitého (plynové injekce),KARBOXYTERAPIE


Podkožní plynové injekce se používají hlavně v lázeňství již od r. 1970. Jde o osvědčenou metodu s prokazatelným léčebným efektem kdy je zřídelní plyn s CO2 a stopami vzácných plynů nebo medicinální CO2 plyn aplikován pod kůži pacienta. Tato reflexní terapie zasahuje do patologické aference. Aplikace kterou provádí vyškolený zdravotnický personál se dávkuje od 1 do 50 ml. na jeden vpich. Maximum je 200 ml na jedno sezení. Četnost aplikace je 3x týdně např. po,st, pá. Místo vpichu a okolí je asi 1 hodinu “ nafouklé “, při záhmatu je cítit praskání. Jde o postupné vstřebávání plynu. Není nutný odpočinek, naopak pohyb urychlí vstřebávání. Používají se zásadně jednorázové podkožní jehly.
DVOUSTUPŃOVÝ MEDICINÁLNÍ REDUKČNÍ VENTIL
Dvoustupňový speciální redukční ventil určený pro dávkovače CO2 INDAP s přednastaveným výstupním tlakem 1 bar je opatřen 2 manometry, jeden ukazuje stav plynu v lahvi, druhý ukazuje výstupní tlak. Má ručně utahovatelnou matici pro připojení na lahev se závitem G3/4, hadicový nástavec G3/8. Dvoustupňový ventil zaručuje přesný tlak na výstupu, výrazně zvyšuje bezpečnost a ochranu pacienta oproti obyčejným jednostupňovým ventilům, má delší životnost, nenamrzá nemusí se donastavovat s poklesem tlaku v bombě. Jeho cena je o něco vyšší než cena obyčejných ventilů, ale rozhodně se vyplatí.
DIMAP 2000 - poloprofesionální (rodinná) magnetoterapie
APLIKÁTORY
INDAP - plynové podkožní injekce