© 2015 Tera-med
EndoPress 442 je profesionální nástroj pro aplikaci lymfodrenáže výrobce EnrafNonius.

Lymmodrenáž, taktéž nazývaná presoterapie,  je masáž založená na rytmické masáži svalu a stimulování lymfatického  systému. Její pomocí se má zajistit správné proudění  lymfy  v těle. Oproti klasické masáži je masáž prováděna menším tlakem a s menší frekvencí.


Lymfodrenáž, či presoterapie, získává díky tomuto mobilnímu zařízení nový rozměr. EndoPress 442 disponuje dvěmi přípojkami pro 9-ti segmentový tlakový návlek pro spodní končetiny, nebo 7-mi segmentový tlakový návlek pro horní končetiny. Velmi tichý a výkoný kompresor zajišťuje rychlé a přesné dávkování tlaku.

EndoPress 442 je vybaven předprogramovanými protokoly s různými sekvencemi masáže pro provádění široké škály lymfodrenáže. Tímto je možno s přístrojem dosáhnout různých masážních technik a postupů. A to je přesně to, co dělá přístroj EndoPress 442 tak unikátním.

Tlak lze nastavit velmi rychhe a přesně v rozsahu 20 - 150 mmHg a to pro celý tlakový návlek, nebo pouze pro jednotlivé segmenty návleku. Aplikace pro jednotlivé segmenty návleku uplatníme především v případech, kde se chceme vyvarovat masáži bolestivých oblastí (nebo kde chceme použít pouze velmi nízké hladiny tlaku). 

EndoPress 442 je unikátní zařízení pro léčbu spojenou s aakumulací tekutin. Díky individuálnímu nastavení tlaku pro každý jednotlivý segment návleku poskytuje tato léčba pacientovi maximální možný komfort. EndoPress 442 terapeutovi náhrazuje a supluje manuálně náročné ruční masáže. Svým velmi tichým chodem nenarušuje okolní terapie či provoz.    EndoPress 442 má stabilní a robusní konstrukci a díky své mobilitě je operačně přizpůsobilý potřebné situaci. Díky LCD obrazovce je obsluha velice jednoduchá a intuitivní.

EndoPress 442 disponuje více než 15ti předprogramovanými terapeutickými sekvencemi, z nichž terapeut může volit, a dále 50ti volně programovatelnými pozicemi. 

Unikátní zařízení EndoPress 442 je opět dalším přínosem na poli kvalitních produktů ENRAFNONIUS, jenž byly vyvinuty pro Vás!
Vlastnosti:

-Tlak je nastavitelný pro každý segment návleku
-Silný a tichý kompresor
-Jednoduché ovládání pomocí  LCD obrazovky
-Více než 15 předprogramovaných sekvencí
-50 volně programovatelných sekvencí
-Návleky na nohy a ruce lze individuálně tlakovat dle požadovaných segmentů          
-Nabízí komfortní terapii pro pacienta i terapeuta


Technické specifikace:
Napájení: 230 VAC 50-60 Hz ±15%
Maximální příkon: 220VA
LCD display, rozlišení: 240 x 128 pixels
Nastavení tlaku:    20 - 150 mbar
Programovatelný čas léčby:    až do 30 minut
Výstupy (paralelní):    2
Předprogramované protokoly:    >15
Volně programovatelné protokoly:    50
Rozměry (Š x H x V)    39x40x93 cm
Hmotnost cca.: 45kg
EndoPress 442
 
EndoPress 442